Balustrady

Zastosowanie: balkony, klatki schodowe, tarasy, antresole, biurowce, budynki użyteczności publicznej, domy jednorodzinne.

Balustrada w profilu. Szklana balustrada montowana jest w aluminiowym profilu układanym na posadzce, który jest jedynym elementem mocującym szkło. Nie stosuje się żadnych słupków lub dodatkowych wsporników. Model ten daje poczucie pełnej przestrzeni i niczym nie ograniczony widok. Klasyczna elegancja, stabilność i wytrzymałość – to cechy wyróżniające ten typ balustrad na tle innych rodzajów.

Balustrada słupkowa. Balustrady z zastosowaniem pewnego rodzaju systemu podporowego. System balustrad słupkowych zbudowany jest ze słupków oraz poręczy stanowiących element nośny, Wypełnienie może być mocowane w listwach górą i dołem lub na okuciach punktowych.

Balustrada na rotulach. Balustrady bez zastosowania ramy (nie zawiera żadnych słupków), często nazywane samonośnymi mocowanymi za pomocą rotul mocowanych punktowo. Rotula to solidne mocowanie przeznaczone do balustrad systemowych. Wykonana ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Balustrady na rotulach charakteryzują się tym, że są solidne, bezpieczne, lekkie oraz subtelne. Szkło użyte w tym systemie może zostać przygotowane przez nas w taki sposób, aby nie było konieczności montażu poręczy.

Portfenetr. Balustrada francuska na rotulach stanowi osłonę drzwi balkonowych w miejscach, w których nie ma możliwości wyprowadzenia płyty balkonowej. Szkło mocowane jest za pomocą rotul umiejscowionych punktowo. Rotula to solidne mocowanie przeznaczone do balustrad systemowych. Wykonana ze stali nierdzewnej lub kwasoodporne.

Przeszklenia

Zastosowanie: budynki mieszkalne jedno i wielorodzinne, budynki zamieszkania zbiorowego oraz budynki użyteczności publicznej.

Przeszklenia całoszklane pomieszczeń wykonywane są z bezpiecznego szkła hartowanego. Montaż odbywa się na specjalnych listwach. W dalszej kolejności do ścianki dopasowane zostają drzwi szklane, uchylne lub przesuwne. Efektowne, wielkoformatowe przeszklenia utożsamiane są z nowoczesnym spojrzeniem na świat. W przeszkleniach tych do montażu szkła używamy profili mocowanych górą i dołem, oraz specjalne okucia całoszklane do drzwi. W tym przypadku wysokość przeszkleń jest do 4m. 

Przeszklenia punktowe montowane są bez profili lecz za pomocą okuć punktowych umieszczanych sposobem góra-dół. Mocowanie drzwi dobierane jest do ogólnego designu okuć. W tym przypadku drzwi mogą być przesuwne. Maksymalna wysokość przeszklenia to 4 m. 

Przeszklenia wielkogabarytowe pozwalają na wprowadzenie do wnętrza zdecydowanie więcej naturalnego światła oraz optycznie je powiększają. Mocowanie tafli szkła odbywa się za pomocą stalowych łączników umieszczanych na słupach konstrukcyjnych. Z uwagi na słupy konstrukcyjne oraz okucia, które są do nich dokręcane możemy osiągnąć wysokość ponad standard 4 m. Często stosowanym uchwytem jest mocowanie typu „spider”. W przypadku kiedy przeszklenie jest wyższe niż 4 m dla całego przeszklenia należy zastosować szkło laminowane. 

Kabiny prysznicowe

Zastosowanie: budynki mieszkalne jedno i wielorodzinnych, budynki zamieszkania zbiorowego oraz budynki użyteczności publicznej.

Szklane kabiny prysznicowe to rozwiązanie dla wymagających klientów. To interesujące rozwiązanie, nadające pomieszczeniu wysublimowanego smaku oraz przejrzystości. Podczas montażu jesteśmy w stanie ograniczyć okucia wyłącznie do niezbędnego minimum. W przypadku drzwi przesuwnych mocowane są one na panelu stałym. W zależności od układu ścianek możemy zaproponować montaż za pomocą zawiasu ściana – szkło lub relingu w przypadku montażu szkło – szkło. Przy wyborze układu ścianek należy pamiętać o docenieniu aspektu praktycznego, dzięki któremu zamknięta kabina szklana pozwala na szczelne zabezpieczenie części mokrej łazienki.

Kabiny prysznicowe z użyciem ścianek stałych sprawią, że Państwa łazienka nabierze wyjątkowego i nowoczesnego charakteru. Różnorodność, oferowanych przez markę Glasimo, rozwiązań ułatwia zaprojektowanie dla Państwa indywidualnego modelu kabiny. Pomożemy Państwu dostosować kształt oraz wielkość kabiny. Zazwyczaj szkło montowane jest za pomocą okuć liniowych, profil zamieszczany jest na podłodze, w niektórych przypadkach dodatkowo na suficie. Na każdym etapie współpracy służymy Państwu pomocą.

Drzwi

Zastosowanie: budynki mieszkalne jedno i wielorodzinnych, budynki zamieszkania zbiorowego oraz budynki użyteczności publicznej.

Drzwi szklane na futrynie, to nowa odsłona drzwi klasycznych. Dzięki swoim właściwościom znajdują one zastosowanie w większości wnętrz zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych. Charakteryzują się one przezroczystością oraz lekkością, nadając wnętrzu niepowtarzalny klimat. W zależności od aranżacji wnętrza szkło może być zamocowane w ościeżnicy drewnianej, aluminiowej, stalowej lub systemie bezościeżnicowym.

Drzwi szklane przesuwne. Swoim wyglądem przykuwają uwagę, potrafią również zaskoczyć niezwykłą funkcjonalnością. Podkreślą charakter wnętrza oraz indywidualny styl właściciela. Stanowią one doskonały sposób na dzielenie i łączenie powierzchni w mieszkaniach i biurach.

Drzwi posiadające zawias z boku nadają pomieszczeniu jeszcze większej lekkości a co za tym idzie współczesnego wyglądu. Montowane są za pomocą zawiasów bezpośrednio punktów przeznaczonych do ich montażu np.: do ściany. Niesamowicie wygodne w użytkowaniu. Drzwi po nas zawsze się zamkną, a w razie potrzeby możemy je zablokować w pozycji otwartej pod kątem 90 stopni. 

Skrzydła drzwi bezramowych na zawiasach montowanych u dołu i na dole skrzydła, instalujemy we wnękach drzwiowych, korytarzach i przejściach. Taki sposób montażu jest przeznaczony dla szerokich skrzydeł o większym ciężarze niż tradycyjne szklane drzwi, oraz podczas sytuacji, w której nie możemy zamontować ich na ścianie z powodu nie spełnionych przez nią wymogów do montażu.

Daszki

Zastosowanie:  budynki użyteczności publicznej, domy jednorodzinne.

Daszki z mocowaniem stałym. Pełnią one funkcje ochronną oraz estetyczną. Tego typu rozwiązanie sprawnie wkomponowuje się w architekturę krajobrazu miejskiego. Daszek szklany zostanie dla Państwa wykonany na dowolny wymiar a solidnie wykonane okucia podniosą wartość poczucia bezpieczeństwa. Zaletą tego rodzaju daszków na tle innych jest niewielka powierzchnia, do jakiej może on być przymocowany.

Daszki na konstrukcji. Szklane zadaszenie przymocowane zostaje bezpośrednio do konstrukcji pod którą ma stwarzać zadaszenie. W zależności od gabarytów daszku, wysokości budynku oraz strefy śniegowej jest dobierany sposób jego dobierania – podkonstrukcja stalowa (podpory) lub odciągi stalowe. Daszek na konstrukcji daje Państwu możliwość osiągnięcia największej rozpiętości konstrukcyjnej z pośród wyszczególnionych przez naszą markę daszków.

Daszki na odciągach. Daszki szklane to idealne rozwiązanie dla wielu budynków. Szkło gwarantuje, że prezentują się one niezwykle elegancko. Tafla szklana zawieszana jest na cięgnach ze stali nierdzewnej. Zadaszenia mogą przyjąć formę jednotaflową, wielotaflową wpasowującą się w całość elewacji należącej do klienta. Jednakże w praktyce jednotaflowe zadaszenia cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem oraz estetyką wykonania.

Dla wszystkich rodzajów przeszkleń do wyboru mają Państwo szkło standardowe, szkło extra białe, szkło barwione w masie (brąz, grafit, zieleń), kilka wybranych rodzajów szkła ornamentowego (trójwymiarowa faktura), szkła z folią laminacyjną w określonym kolorze (od przezroczystych kolorowych poprzez matowe a na nieprzejrzystych kolorowych kończąc), dodatkowo szkło może być zdobione poprzez naniesienie wzoru sitodruku lub poprzez naniesienie pełnokolorowego obrazu.

Więcej na stronie Glasimo.pl

Formularz kontaktowy

Adres korespondencyjny

DreamR Łukasz Kaliński

ul. Św. Filipa 23/4, 31-150 Kraków

tel.: 510-455-582, e-mail: biuro@dreamr.pl

NIP: 6372172077, REGON: 367696856

Siedziba firmy

ul. Kosynierów 7/8, 32-300 Olkusz

Media społecznościowe